Preparaty Simple Solution i zabawka Krazy Kale - recenzja

Opiekunowie kotów z pewnością wiedzą, jak ważna (i nieunikniona) jest czystość kuwety, jak i całego kociego mieszkania. Zdarzają się różne wpadki, po których ciężko jest coś domyć. Nie jest też łatwo pozbyć się zapachu kociego moczu z dywanu. Z pomocą przychodzi linia preparatów Simple Solution!

A po sprzątaniu można się z kotem pobawić… Mamy tu kocimiętkową niespodziankę!

Zobaczcie sami, jak wypadły kolejne testy w ramach Plebiscytu Sfinksy 2020!


Kilka słów o firmie


ABC Koncept to polska firma założona w 2016 roku, współpracująca ze sklepami i gabinetami weterynaryjnymi. Jedną z jej marek jest właśnie Simple Solution, której produkty są na rynku już ponad 30 lat. Na stronie głównej firmy można przeczytać:

Od samego początku z sukcesem dystrybuujemy takie marki jak Outward Hound, Petstages, Flamingo, Company of Animals. W ostatnim czasie poszerzyliśmy ofertę o Simple Solution, Vet's Best, Bags on Board. W planach mamy kolejne interesujące marki. Dla naszych klientów oferujemy do użytku platformę b2b, opiekę przedstawicieli handlowych oraz aktywne wsparcie marketingowe.

Środki do utrzymania czystości od marki Simple Solution

Linia enzymatycznych preparatów, które otrzymałam, rozwiązuje problemy związane z nieprzyjemnym zapachem i wszelkimi plamami pozostawionymi przez kota poza kuwetą.

Linia może się pochwalić certyfikatem jakości od TheWoolSafe Organisation – podczas testów wszelkie dywany, tapicerki, wełna i materiały syntetyczne pozostawały bezpieczne, niezniszczone.


Cat Litter Tray Deodoriser

Jest to spray do kuwet z unikalną formułą Pro-Bacteria (receptura oparta na „dobrych” bakteriach i enzymach), która aktywuje się zaraz, gdy kot skorzysta z kuwety. Całkowicie eliminuje przykre zapachy, jest wydajny (jedno opakowanie 500ml starcza na czterdzieści cykli czyszczenia).

Skład: anionowe środki powierzchniowo czynne <5%, limomen, aromaty, woda zdemineralizowana, naturalne bakterie niechorobotwórcze (fizjologiczne), stabilizatory, naturalne olejki bergamotowe, palczatka cytrynowa i pomarańcza.


Urine Destroyer

Cóż za potężna nazwa! Mamy tu płyn do usuwania plam i zapachów z moczu. Nie maskuje on moczu, a całkowicie rozkłada jego białka (enzymatyczne działanie), neutralizując przy tym zapach. Jest w pełni bezpieczny dla dywanów, nie wolno go jednak stosować na skórzane powierzchnie. To opakowanie jest jeszcze większe, bo zawiera aż 1l płynu.

Skład (między innymi): kompozycje zapachowe, Bronopol, 1,2-Benzisothiazolinone.


Cat Stain & Odour Remover

Jest to płyn do usuwania plam i przykrych zapachów. Tu też mamy formułę Pro-Bacteria, która całkowicie usuwa mocz, kał i wymiociny. Eliminuje również ich zapach.

Przed użyciem należy najpierw usunąć zanieczyszczenia. Później miejsce nasączamy przez 10 minut i dopiero wtedy je czyścimy.

Tak jak w poprzednim preparacie, również tego nie wolno stosować na skórzane powierzchnie.
Skład (między innymi): kompozycje zapachowe, hexyl cinnamal, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Benzisothiazolinone.

Wybaczcie mi te bardziej przylizane piórka po prawej... - Fryzia dobrała się do zabawki przy unboxingu ;)

Zabawka z kocimiętką Krazy Kale marki Petstages

Pozwolę sobie zacytować, bo nie spodziewałam się, że kształtem zabawka prezentuje właśnie to ;D :

Zabawka dla kota w kształcie zielonego jarmużu jest otoczona materiałem z siateczki, który podczas gryzienia i szamotania działa jak nitka stomatologiczna czyszcząc zęby. Pomaga to w utrzymaniu czystych i zdrowych zębów oraz dziąseł!

O wyjątkowości tej zabawki dowiedziałam się… od razu przy unboxingu, który możecie obejrzeć na moim Instagramie :).Zapanowało istne szaleństwo, choć nawet nie zdążyłam odpiąć zabawki od opakowania! Myślę, że to za sprawką kocimiętki, na którą moja kotka reaguje wręcz książkowo. Do tego te kolorowe, długie piórka! Nic dziwnego, że nagle obudził się Fryziowy instynkt polowania.

Krazy Kale chrobocze i szeleści przy zabawie, a wiadomo, że to coś, co mruczki uwielbiają. 
Czy wymieniłam już wszystkie cechy, które wskazują, że jest to zabawka idealna…? ;)

Mówię to oczywiście w ocenie kociej, bo ja się nie bawiłam!


Opinię na temat zabawki chyba mogę tu skrócić, bo wszystko macie wypisane powyżej. Są to moje szczere przemyślenia i uważam, że zabawka Krazy Kale spełnia wszelkie wymogi. No i te żywe, ale nienachalne kolory… ładnie! :)

Środki czyszczące są natomiast zawsze potrzebne i cieszę się, że istnieją, bo jako behawiorystka często muszę polecać klientom takie preparaty, które całkowicie rozłożą zapachy, a nie tylko je zamaskują. Tylko enzymatyczne receptury są w stanie temu podołać, dlatego produkty tej linii sobie cenię. 

Cat Stain & Odour Remover sprawdził się przy czyszczeniu plamy po kocich kłaczkach. Nie miałam okazji przetestować go w innych okolicznościach (i myślę, że na szczęście ;)). Ma ładny, ale nie intensywny zapach, więc wątpię, by jakikolwiek kot chciał go „przykryć” swoim moczem.

Urine Destroyer brzmi potężnie i jest potężny, nawet z wyglądu :).

Cat Litter Tray Deodoriser to preparat, do którego podeszłam sceptycznie. Z eliminowaniem zapachów w samej kuwecie trzeba uważać, żeby nie przesadzić. W dodatku w składzie widnieją cytrusy – wiele kotów nie przepada za ich zapachem, więc nie wszystkim spray podpasuje.


Fryzia kocha Krazy Kale. Fryzia nie odda mi Krazy Kale nawet do zrobienia większej ilości zdjęć prezentujących produkt. Musimy się z tym pogodzić, jest to już jej pełnoprawna własność :).

Jej Skarb!

Nieeeee! Nie oddam, moje!


A preparaty? Te pryskające?! Cóż… koty nie przepadają za wszelkiego rodzaju „psiukadłami”, więc Fryzia niestety nie towarzyszyła mi przy porządkach. Na początku chciała, ale gdy usłyszała charakterystyczne syknięcie wolała odbiec i obserwować działanie linii Simple Solution z dystansu ;).


Dziękuję firmie ABC Koncept i Sfinksom za możliwość przetestowania produktów!

Brak komentarzy:

Każdy komentarz motywuje mnie do dalszego pisania, dziękuję ♥

Obsługiwane przez usługę Blogger.