Test przysmaków True Hemp


Przetestowałyśmy z Fryzią kolejny przysmak, tym razem od kanadyjskiej marki True Leaf, a konkretnie od True Leaf Pet (marka ma dwa oddziały, jest jeszcze True Leaf Med). Jak wypadły testy? Raport poniżej ;).

Przysmaki True Hemp dla kota

Parę słów o marce i linii

Na początku ta kanadyjska marka skupiała się na ludziach, dostarczając im zatwierdzone przez federację, bezpieczne produkty zawierające konopie (medyczną marihuanę). Później, w 2015 roku utworzono oddział True Leaf Pet i powstała pierwsza na świecie linia prozdrowotnych produktów zwierzęcych opartych na konopiach - True Hemp.

My od zespołu sklepu dlapsaikota.com otrzymaliśmy przysmaki True Hemp Skin + Coat, dlatego to na nich się dziś skupię.

Na stronie sklepu widnieje następujący opis:
Konopie (medyczna marihuana)  to rośliny posiadające duży potencjał leczniczy, dające uczucie odprężenia, zmniejszające ból oraz stany lękowe.
Konopie zawierają:
Kwas foliowy (witamina B) : niezbędny w produkcji zdrowych komórek krwi,
Tiaminę (witamina B): odgrywa kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu serca, mięśni i układu nerwowego,
Fitokannabinoidy : działają jak antyoksydanty, redukują wolne rodniki i wspierają organizm w stanach zapalnych,
Ryboflawinę ( witamina B) : wspierającą wzrok oraz zdrowie skóry i sierści,
Witaminę B: wzmacniającą układ odpornościowy,
Kwas stearydynowy (SDA) : roślinne źródło zdrowego kwasu Omega 3.
Przyjrzyjmy się opakowaniu i sprawdźmy, co jeszcze znajduje się w przysmakach oprócz konopii :).

Skład True Hemp Skin + Coat


Suszone białko drobiowe (16%), świeży kurczak (15%), mąka ziemniaczana, białko ziemniaczane, skrobia ziemniaczana, płatki ziemniaczane, tłuszcz drobiowy, suszona wątroba, olej konopny (4%), hydrolizowane białko, celuloza, nasiona konopi (2%), liście konopi (zmielone 1%), białko słonecznika (0,5%), siemię lniane (0,45%), granat (suszony 0,3%), olej z łososia (0,3%), suszone drożdże.

Skład analityczny: Białko (32%), Tłuszcz (17%), Włókno (4,5%), Popiół (5,9%), Wilgotność (10%), Omega-3 (1,4%), Omega-6 (4,9%).

Skład jest czytelny, producent nie chce niczego ukrywać. Jest suszony i świeży kurczak. Są konopie, jest olej z łososia, którego spodziewałam się tutaj trochę więcej. Jest nawet zdrowe siemię lniane i granat.

Zdziwiła mnie ilość składników ziemniaczanych. Zaczynają się już na trzeciej pozycji i kończą na… szóstej. Ja wiem, że to jest tylko przysmak dla kotów, a nie pełnowartościowa karma, ale uważam, że trochę tu sporo tych „ziemniaków”.

Napisy na opakowaniu głoszą, że przysmaki są bogate w omega-3 i omega-6, tymczasem samego omega-3 mamy tylko 1,4%. No, mogło być go troszkę więcej, ale i tak dobrze, że kwasy tutaj są :).

Przysmaki są bezzbożowe, nie zawierają barwników i sztucznych aromatów.

Przysmak True Hemp dla kotaLinia True Hemp wypadła w testach dobrze. Nie są to może przysmaki idealne, ale na pewno stoją o wiele wyżej od znanych, marketowych „smakołyków” niemających żadnej wartości odżywczej. Może czepiam się trochę tych kwasów omega, ale tak naprawdę rzadko kiedy widuje się je w jakichkolwiek przysmakach, więc ich obecność jest miłym zaskoczeniem. Najważniejsze, że przysmaki nie zawierają zbóż i niezdrowych, uzależniających, sztucznych składników.


Fryzia na przysmaki się od razu nie rzuciła, bo na początku… po prostu się nimi bawiła :). Taka już jest, wciąż młoda i radosna, a że krokieciki obracały się przy trąceniu łapką, bardzo ją ten fakt zafascynował (co możecie zobaczyć na poniższym filmiku). Po zabawie je zjadała, więc sądzę, że jej smakowały. Czy zauważyłam jakieś zmiany po testach? Ciężko mi ocenić wpływ przysmaków na futro, ponieważ Fryzia nigdy nie miała z nim problemów. Zauważyłam za to, że po zjedzeniu już połowy zalecanej dawki moja kotka była nieco bardziej odprężona, spokojna :). To pewnie dzięki tym konopiom ;).
Za możliwość przetestowania przysmaków True Hemp serdecznie dziękujemy zespołowi z dlapsaikota.com.

Brak komentarzy:

Każdy komentarz motywuje mnie do dalszego pisania, dziękuję ♥

Obsługiwane przez usługę Blogger.