DZIEŃ ZWIERZĄT BEZDOMNYCH 2019

3:26 PM

Czy wiecie, że w tym roku na Dniu Kota wartościowe wydarzenia się nie kończą?
4 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt Bezdomnych i właśnie z tej okazji 7 kwietnia 2019 rusza pierwsze, większe w tym temacie wydarzenie w Warszawie. 


Podczas wydarzenia zostaną poruszone kwestie bezdomności zwierząt, zapobiegania jej, przygotowania do odpowiedzialnej adopcji, ale nie tylko!

W pełnym programie ogłoszonym na oficjalnej stronie wydarzenia, możemy przeczytać, że:

 • W godzinach 10:00 - 14:00 odbędzie się ważne, płatne szkolenie Pierwsza Pomoc dla Kotów. Szkolenie jak zawsze prowadzi niezastąpiona lek. wet. Zofia Fraś.
 • W tym samym czasie, 10:00 - 14:00 będzie też płatne szkolenie Problemy Behawioralne Kotów prowadzone przez znaną zoopsycholog PAN i behawiorystkę COAPE, Magdalenę Nykiel.
 • W międzyczasie, w godz. 10:00 - 18:00 możecie liczyć na bezpłatne, fachowe porady kociego lekarza oraz kociego dietetyka, czyli Szkoła Kota.
 • W godzinach 14:30 - 16:30 odbędzie się bezpłatne szkolenie Kot dla Początkujących zalecane osobom, które są „nowicjuszami” w kociej tematyce, a chcą przyjąć pod swój dach czworonożnego przyjaciela, bądź niedawno przyjęli i chcą dowiedzieć się więcej na temat opieki nad kotami. Szkolenie będzie prowadzone przez behawiorystkę i szefową Pruszkowskiego Domu Tymczasowego, Agnieszkę Marks.
 • Tymczasem, w godz. 15:00 - 16:30 będzie miał miejsce bezpłatny wykład Kot Obywatel odnoszący się do niesienia pomocy kotom miejskim, bezdomnym, wolnożyjącym. Jego również poprowadzi Magdalena Nykiel.
 • Później, 17:00 - 19:00 można wziąć udział w płatnym szkoleniu Z Ulicy Do Domu, które nauczy, jak przygotować kota do skutecznej adopcji.
 • Wieczorem, w godz. 17:00 - 19:00 można również obejrzeć film dokumentalny Gdyby Koty Mogły Mówić, ukazujący prawdziwy obraz niesienia pomocy kotom w Warszawie i okolicach. Po nim ok. 18:00 odbędzie się panel dyskusyjny. Spóźnialscy nie zostaną wpuszczeni, by uniknąć zakłócania pokazu ;).

Oprócz tego będzie jeszcze więcej programowych atrakcji, np. ogłoszenie kolejnych laureatów Koci Znak Jakości (czyli najlepszych kocich produktów, akcesoriów i usług).

Obok Kota Warszawskiego, dumnymi patronami wszystkich kocich szkoleń i całego wydarzenia są jeszcze Kocie Sprawy i karmimypsiaki.pl.

Miejsca na szkolenia i wykłady są ograniczone, więc spieszcie się! ;) Zapisy już ruszyły!
Każda osoba chcąca wziąć udział w jakimkolwiek punkcie programu musi się na niego zarejestrować!


Właśnie na tym szkoleniu będę ja ;). Kot wygląda wręcz złowieszczo, ale nie ugnę się! 
Szkolenie to jest idealne dla ludzi naprawdę zaangażowanych w kocie życie, takich, którzy chcieliby lepiej zrozumieć koty, wiedzieć, jak zapewnić im szczęście, jak się z nimi bawić oraz jak nauczyć/oduczyć mruczka pewnych nawyków. Prowadząca też nie jest raczej Kociarzom obca, bo jest nią zoopsycholog, behawiorystka COAPE, Magdalena Nykiel z www.zooedukacja.pl.

Program szkolenia Problemy Behawioralne Kotów wygląda następująco:

1. Etologia kota domowego.
2. Co to znaczy, że kto zachowuje się “normalnie”? 
3. Wpływ różnych czynników na zachowanie kota: emocje, motywacje, stres itd.
4. Kiedy można mówić o zaburzonym zachowaniu kotów?
5. Dlaczego tak często pojawiają się „problemy behawioralne” i „kłopotliwe koty”?
6. Jak zapobiegać problemom z zachowaniem kota w domu?
7. Kluczowa rola opiekuna w kształtowaniu dobrostanu kota domowego.
8. Pytania uczestników.

Jak dla mnie wystarczająco, by się zainteresować, zapisać i szkolić!Więcej o szkoleniu Pierwsza Pomoc dla Kotów

Szkolenie to będzie się składać z 3 modułów: Wprowadzenie do niesienia pierwszej pomocy kotom, Skład domowej apteczki dla kota, Zajęcia praktyczne (w tym m.in. podstawowa ocena stanu kota, RKO u kotów, triki, mogące uratować życie).

Podczas szkolenia zostanie użyty profesjonalny koci fantom, który bez wątpienia pomaga w lepszym zrozumieniu przekazywanej wiedzy praktycznej.

Według statystyk, na tych zajęciach wyszkolono już 200 osób! Jednak warto wspomnieć, że szkolenie to ma już którąś edycję, bo grupy uczestników są kameralne, by każdy miał szansę poćwiczyć z kocim fantomem oraz zadać nurtujące go pytania.

Prowadzącą szkolenie jest lek. wet. Zofia Fraś
Jak można przeczytać na stronie wydarzenia: 
„Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Członek AVA, IVAPM. Interesuje się głównie anestezjologią, intensywną opieką oraz medycyną ratunkową. Stale rozwija swoje umiejętności ucząc się od najlepszych zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Od początku swej pracy zawodowej związana z Przychodnia Weterynaryjna "Białobrzeska" . Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z właścicielami zwierząt. Uważa, że zrozumienie problemu, mechanizmów działania leków, chorób pomaga właścicielom i lekarzom weterynarii wspólnie pokonać nawet najtrudniejsze chwile.”

Od siebie dodam, że na szkolenie tego typu warto iść, byłam z niego bardzo zadowolona, każda z czterech spędzonych tam godzin była satysfakcjonująca, wniosła wiele nowej, cennej wiedzy o kotach. Teraz nie boję się już działać, wiem, jak pomóc mojej kotce zanim pojadę z nią do weterynarza oraz co zrobić, jeśli napotkam potrzebującego pomocy, obcego kota na ulicy.

Po każdym szkoleniu otrzymacie szczegółowo opracowany certyfikat. Mój wygląda tak:

Całe wydarzenie będzie miało miejsce w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich, na ul. Brackiej 25, na III piętrze budynku.

Serdecznie zapraszamy! ;)

4 komentarze:

 1. Wydaje się ciekawie, ale niestety mam trochę daleko do warszawy, więc mnie tam nie będzie;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, może kiedyś i w pobliżu Twojego miejsca coś takiego się pojawi, kto wie :)

   Usuń
 2. Szkoda że do Warszawy mam tak daleko, na pewno byłabym czynną uczestniczką. Niestety :( bardzo dobrze, że są organizowane takie akcje, spotkania, szkolenia. To wspaniale. Sama mam w domu dwa koty bezdomne. To znaczy były bezdomne jako maluszki teraz mają swoje miejsce :)
  Pozdrawiam ciepło ♡

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też bardzo cieszą tego typu wydarzenia i mam nadzieję, że w przyszłości rozrosną się ;). Super, że przygarnęłaś dwa bezdomniaki, pozdrawiam Ciebie, a je pogłaszcz ode mnie!

   Usuń

Każdy komentarz motywuje mnie do dalszego pisania, dziękuję ♥

Obsługiwane przez usługę Blogger.