Kot Warszawski wspiera kampanię "Wesprzyj Leczenie Cierpiących Zwierząt"

Czy wiecie, że w Warszawie istnieje przychodnia powiązana z fundacją, dzięki której możliwe jest niesienie pomocy nawet tym zwierzętom, których opiekunowie na dany moment mają ciężką sytuację materialną? To wspaniałe wieści i godna pochwały inicjatywa!

kampania wesprzyj leczenie cierpiących zwierząt, fundacja towarzystwo weterynaryjne, FTW Warszawa, FTW, przychodnia towarzystwo weterynaryjne, przychodnia weterynaryjna warszawa, fundacja zwierzęca

Fundacja Towarzystwo Weterynaryjne i jej kampania

Fundacja powstała w 2011 roku i przez wszystkie dotychczasowe lata zdziałała naprawdę wiele. Na jej stronie możemy przeczytać te słowa:

Nie ma dnia, by osoby znajdujące się w skrajnie trudnej sytuacji materialnej, które jednak bardzo kochają swoje zwierzęta, nie zgłaszały się do nas o pomoc. Niestety życie pisze różne, czasem bardzo smutne scenariusze.. A my jesteśmy od tego żeby pomagać, a nie oceniać.

Główną myślą przy zakładaniu fundacji było pomaganie osobom, które nie mają w danej chwili możliwości poniesienia kosztów leczenia swoich czworonogów i właśnie w tym temacie działa obecna kampania "Wesprzyj Leczenie Cierpiących Zwierząt", którą moim zdaniem warto wspierać!


Chodzi mi nie tylko o wsparcie działań fundacji poprzez przekazanie przez środków (przeznaczanych później na leczenie chorych i cierpiących zwierząt), ale również o tak prostą rzecz, jak udostępnienie informacji o kampanii online, wsparcie plakatem u siebie stacjonarnie (np. tak jak zrobił to sklep Społem), napisanie o niej na blogu (jak czynię to właśnie ja), czy opowiedzenie o niej znajomym. Każda tego rodzaju pomoc się liczy :).


Dodatkowe działania Fundacji

Z czasem FTW zaczęła również pomagać zwierzętom porzuconym oraz tym posiadającym dom tymczasowy - i robi to do dziś. Ponadto, stworzyła mnóstwo innych kampanii, szerzących świadomość i edukujących opiekunów zwierząt domowych w Polsce.


Jakby tego było mało, fundacja realizuje badania naukowe, których celem jest poprawa życia i zdrowia zwierząt.


Przychodnia weterynaryjna

Jeśli chodzi o samą przychodnię, mieści się ona na warszawskiej Pradze, na ul. Kijowskiej 11. O zespole i szczegółowych sprawach, jakimi się zajmuje, można poczytać na stronie, ale tylko nadmienię, że specjalizuje się m.in. w: chirurgii, kardiologii, diagnostyce obrazowej, dermatologii, anestezjologii, ortopedii, okulistyce, onkologii, leczeniu cukrzycy i wielu innych dziedzinach.


kampania wesprzyj leczenie cierpiących zwierząt, fundacja towarzystwo weterynaryjne, FTW Warszawa, FTW, przychodnia towarzystwo weterynaryjne, przychodnia weterynaryjna warszawa, fundacja zwierzęca


Po zobaczeniu takiej kampanii Kot Warszawski sam zdecydował się na kontakt w sprawie wsparcia i naprawdę chętnie pokazuję ją na tym blogu! Cieszę się, że wreszcie ktoś oprócz o zwierzętach, pomyślał też o ludziach - bo ci nie zawsze i nie wszyscy są tacy podli, źli i nic nierozumiejący, często posiadają wręcz ogromne serce dla zwierząt, tylko bywa gorzej z ich finansami.

Brak komentarzy:

Każdy komentarz motywuje mnie do dalszego pisania, dziękuję ♥

Obsługiwane przez usługę Blogger.