Kapsułki Kalmvet - recenzja

Od firmy VetExpert do przetestowania w ramach Plebiscytu Sfinksy 2020 otrzymałyśmy również z Fryzią kapsułki łagodzące stres – Kalmvet. Nie jest to produkt mi obcy :). Stosuję go sytuacyjnie nawet u swoich kotów w rodzinie i zdarza mi się go polecić podczas terapii behawioralnej. Właśnie dlatego poczułam się zobowiązana do napisania recenzji!

kalmvet, kalmvet opinie, kalmvet recenzja, vetexpert, kot testuje, plebiscyt sfinksy, na uspokojenie dla kota, kapsułki dla kota, kot warszawski

Kilka słów o firmie

VetExpert to zaufana, polska firma działająca od 2008 roku. Jej produkty od dawna są sprzedawane nawet poza granicami Polski.

Zespół VetExpert tworzy wysokiej jakości testy diagnostyczne, produkty pielęgnacyjne, diety weterynaryjne i suplementy. Sięga po nie tysiące lekarzy weterynarii, hodowców i opiekunów zwierząt w ponad 20 krajach.

Kalmvet

Jest to preparat w formie musu zawartego w unikatowej kapsułce Twist Off, gwarantującej łatwość podania. Jest przeznaczony zarówno dla kotów, jak i psów. Łagodzi objawy stresu, niepokoju, agresji oraz wszelkich zaburzeń behawioralnych. Jeśli podamy go z wyprzedzeniem, to będzie przeciwdziałał szkodliwym objawom stresu w naturalny, łagodny i długofalowy sposób.
Dodatkowo, mus w kapsułkach odznacza się wysoką smakowitością.

Jedno opakowanie mieści 60 kapsułek.

kalmvet, kalmvet opinie, kalmvet recenzja, vetexpert, kot testuje, plebiscyt sfinksy, na uspokojenie dla kota, kapsułki dla kota, kot warszawski

Sprawdźmy szczegóły!

Skład: Olej sojowy, monostearynian glicerolu, lecytyna surowa.
Dodatki (g/kg): Rumianek 186g, Tryptofan 116,3g , kozłek lekarski 46,5g.
Składniki analityczne: białko surowe 13,55%, popiół surowy 8,99%, tłuszcz surowy 23,56%, wilgotność 2,58%.

I koniec, to wszystko. Żadnych barwników itp. :).

Czym jest monostearynian glicerolu? 
To organiczny związek chemiczny, stosowany głównie jako emulgator. Jest bezbarwny, bezwonny, o właściwościach higroskopijnych. Występuje naturalnie w ciele człowieka, będąc półproduktem w trawieniu tłuszczów. Można go także znaleźć w tłustym jedzeniu. Stosuje się go jako dodatek do żywności, jako zagęstnik lub właśnie emulgator.
~ Źródło: Wikipedia

Lecytyna surowa jest natomiast bezpieczną mieszaniną różnych związków o charakterze tłuszczowym, głównie fosfolipidów. Została wyizolowana pierwszy raz w 1846 roku z żółtka jaja kurzego.

kalmvet, kalmvet opinie, kalmvet recenzja, vetexpert, kot testuje, plebiscyt sfinksy, na uspokojenie dla kota, kapsułki dla kota, kot warszawskiKalmvet to preparat, który pomógł niejednemu znanemu mi kotu w sytuacjach czysto behawioralnych, takich jak:
- strach przed podróżą
- stres związany z pojawieniem się nowego zwierzęcia
- stres związany z dużą ilością osób w domu (goście, impreza)
- strach przed wystrzałami
- niepokój związany ze zmianą pogody (burza, silne porywy wiatru).

Jak mówiłam, jest to skuteczny, dobrze znany mi produkt i jestem z niego zadowolona. Kapsułki Twist Off to chyba najwygodniejsza forma leków/suplementów, jaką znam i bardzo chciałabym, żeby powstało takich więcej. Łatwość podania jest bezkonkurencyjna! Koniec z cudowaniem i męczeniem się z tabletkami.

Warto wspomnieć, że dla pożądanego efektu uspokojenia trzeba kapsułki podawać z wyprzedzeniem (przed wydarzeniem, które ma być stresujące), codziennie po jednej w przypadku zwierząt ważących poniżej 10kg.

Oczywistym jest, że tego typu preparaty nie są rozwiązaniem na problemy behawioralne, a służą jedynie wspomagająco. Nie wyeliminują niepożądanych zachowań i eliminować nie powinny.


Fryzi kapsułki przede wszystkim smakują ;). Zlizuje mus z moich palców bardzo energicznie, z nieskrywaną przyjemnością – co możecie zobaczyć na filmiku w relacji na moim Instagramie. Nie jest po nich apatyczna czy ospała. Zachowuje się tak jak zwykle, tylko jest w tym wszystkim nieco spokojniejsza :). Już po podaniu kapsułek dwa dni z rzędu widać nawet po jej pyszczku, że jest bardziej zrelaksowana.

Serdecznie dziękuję firmie VetExpert i Sfinksom za możliwość przetestowania produktu!
3 komentarze:

 1. Ciekawa forma suplementacji naszych czworonożnych przyjaciół :)
  Z chęcią przetestowałabym u swojego kota... przydałoby mu się trochę "wyciszenia" :D
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy coś zmieniło się w składzie kalmvet? Zamówiłam nowe opakowanie z datą 06.2023 seria 2107037 i mój kot obwąchał zawartość wyciśniętą z kapsułki i nawet tego nie tknął.Tak samo było następnego dnia.Dwa dni wcześniej zjadał ostatnią kapsułkę ze starego opakowania aż mu się uszy trzęsły.Boję się zamawiać następne opakowanie żeby nie było to samo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uprzejmie proszę o kierowanie takich pytań bezpośrednio do firmy - tu: https://vetexpert.eu/

   Należy też pamiętać, że omawiany powyżej preparat to suplement diety pomagający w trudnych dla zwierzęcia sytuacjach, nie przysmak. Może wystąpić jakaś niechęć i to naturalne, dlatego właśnie takie produkty często miesza się z karmą/przysmakiem itd.

   Usuń

Każdy komentarz motywuje mnie do dalszego pisania, dziękuję ♥

Obsługiwane przez usługę Blogger.