Test karmy Super Benek 100% Fresh Meat

Ostatnio Kot Warszawski miał przyjemność testowania karmy mokrej od polskiej marki Super Benek. Testom podlegały trzy puszki o różnych smakach: wołowina z drobiem, jagnięcina z drobiem, indyk z kaczką. Jeśli chcecie znać moją opinię o tej karmie i jesteście ciekawi, która puszka wypadła najlepiej okiem kota – zapraszam do lektury ;)


Parę słów o linii 100% Fresh Meat

Z ulotki informacyjnej możemy się dowiedzieć, że jest to mokra karma pełnoporcjowa dla dorosłych kotów, bez zbóż, bez konserwantów i barwników. Póki co, występuje w puszkach o pojemności 200g (dokładna masa netto: 195g).

Sprawdźmy skład!

W każdej z puszek mięso i podroby stanowią w sumie 70%, a reszta składników pozostaje niezmienna, więc pokażę Wam skład przykładowego kociego dania:


Moje wyliczenia:
Węglowodany: 3%
Białko w suchej masie: 40,5%


Dużym plusem jest to, że karma składa się ze świeżego mięsa oraz podrobów, które zostały wyszczególnione w nawiasach. Żadnych produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego :).

Karma jest w pełni mięsna, nie zawiera żadnych owoców i warzyw – a z racji, że kot to bezwzględny mięsożerca, cechę tę uznaję za prawidłową, choć uśmiecham się również w przypadku karm ze śladowymi ilościami np. dyni, żurawiny czy moreli. Nie zaszkodzą, a znajdują się w karmach z najwyższych półek ;).

W składzie nie widać żadnych mączek mięsnych, co jest kolejnym plusem.

Faktycznie nie widzę tu konserwantów i barwników, zastanowił mnie za to dodatek technologiczny, którym jest guma kasja w ilości 2500 mg. Jest to mielone, oczyszczone bielmo nasion Cassia tora i Cassia obtusifoli, mające za zadanie zagęścić pokarm. Pełni też funkcję żelującą. To dla mnie nowość, ponieważ do tej pory nie widziałam takiego składnika w karmach, które spożywa moja kotka.

Mąka ryżowa jest w tej chwili jedynym mniej pożądanym składnikiem.

Niepokoi mnie trochę ilość tauryny w tej karmie. Jeśli chodziło o stosunek mg/kg, to 400mg tauryny to o wiele za mało. Przyjmuje się, że 300-500 mg/kg tauryny to absolutnie minimalna ilość. Dobra ilość tauryny to dla mnie 1500mg wzwyż.

Cieszę się, że została podana zawartość wilgotności karmy, bo nie każdy jest na tyle szczery ze swoim klientem. Ponadto, wilgotność ta jest prawidłowa.

Widzę witaminę D3 oraz E. Jest także cynk, więc jest dobrze. Miło byłoby tu jeszcze zobaczyć wit. A.

                                                                 

Karma mokra Super Benek 100% Fresh Meat to dobra karma, którą spokojnie można podawać kotom na co dzień (braki w ilościach tauryny można nadrobić suplementami). Autentycznie cieszę się z rozwoju marki, która odpowiedziała na obecne potrzeby konsumentów – odchodzimy od karm zbożowych, rośnie nasza świadomość odnośnie tego, od ilu % mięsa karmę można uznać za dobrą, wiemy też, czego na pewno nie powinno być w karmach i tego tutaj nie ma. Podawałam kotce tę karmę z czystym sumieniem.

                                                   

Fryzia miewa małe problemy z jagnięciną, po prostu nie lubi się ona z jej żołądkiem, choć spróbowała karmy i jadła ją ze smakiem. Najbardziej jednak przypadły jej do gustu pozostałe dwie puszki – wołowina z drobiem oraz indyk z kaczką. Różnie reaguje na nowości, ale ta karma oraz jej konsystencja faktycznie jej pasowały. Nie było też po tych smakach żadnych rewolucji, więc Kot Warszawski podnosi kciuk do góry ;).


Za możliwość przetestowania karmy serdecznie dziękujemy marce Super Benek :).Brak komentarzy:

Każdy komentarz motywuje mnie do dalszego pisania, dziękuję ♥

Obsługiwane przez usługę Blogger.