Dr Berg Felikatessen

W ramach współpracy z Premium 4 Animals przybyła do nas również karma mokra dla kotów Dr Berg Felikatessen. Jak przebiegły testy? Czy karma jest godna polecenia? Co na to Fryzia? Wszystkiego dowiecie się poniżej :)

Premium4Animals, Dr Berg Felikatessen, karma dr berg, karma mokra dla kota, karma mokra dr berg, karma dr berg opinie, karma dla kota dr berg recenzja, kot testuje, test karmy dla kota

Pieczę nad sklepem Premium 4 Animals sprawuje Best 4 Animal Care Sp. z o.o, której założeniem jest promocja ekologii i zdrowych karm dla psów i kotów. Pisałam już na ten temat w poprzednich wpisach (tutaj i tu).

Kilka słów o Dr Berg


Dr Berg, a tak właściwie Dr med. wet. Gregor Berg jest przede wszystkim lekarzem weterynarii, ale też pasjonatem zdrowego żywienia zwierząt – oprócz licznych publikacji specjalistycznych tworzy receptury karm dostosowane do aktualnych wymogów, jak i do potrzeb psów oraz kotów.
 
Firmę Dr. BERG tworzy zespół weterynarzy i przyjaciół zwierząt z wieloletnim doświadczeniem w praktyce weterynaryjnej, ale także w nadzorowaniu produkcji żywności i higieny mięsa. Zostali weterynarzami z miłości do zwierząt i chęci pomocy im i ich opiekunom.
Z codziennej praktyki doskonale wiemy, jak wiele naszych domowych zwierząt choruje. Wiemy również jak wiele można zmienić w tym zakresie dzięki dobremu odżywianiu. Wzrasta jakość i średnia długość życia naszych czworonożnych przyjaciół, gdy karmimy je karmą dobrej jakości.
Celem jest właściwe karmienie psów i kotów dla zachowania przez nie zdrowia. W dłuższej perspektywie liczy się bowiem zdrowie czworonogów i zadowolenie ich opiekunów.

Karma Dr Berg Felikatessen

Jest to mokra karma bytowa (zbilansowana), bez zbóż. Na tę chwilę mamy do wyboru dwa smaki: Kurczak i łosoś oraz indyk i kaczka w puszkach po 200g.

Skład


Smak: Indyk i kaczka

Indyk (mięso mięśniowe, serce, wątróbka) 60%, kaczka (serce, żołądek) 15%, substancje mineralne 1%, olej rzepakowy 0,5%.

Składniki analityczne: surowe białko 10,2%, tłuszcz surowy 5,2%, włókno surowe 0,4%, surowy popiół 2,5%, wilgotność 80%, wapń 0,29%, fosfor 0,26%.

Dodatki dietetyczne (na 1 kg): witamina D3 200 IU, witamina E 20 IU, witamina B1 10 mg ,  witamina B2 6 mg, witamina B6 2 mg, witamina B12 75 μg, witamina B3 (jako nikotynamid ) 15 mg, pantotenian wapnia 9 mg, kwas foliowy 0,35 mg, biotyna 300 ug, chlorek choliny 1200 mg, miedź (jako siarczan miedzi (II)) 1 mg, cynk (jako siarczan cynku) 25 mg, mangan (jako siarczan manganu II) 1,4 mg, jod (jako jodan wapnia)  0,75 mg, tauryna 1500 mg.

Moje wyliczenia
Białko w suchej masie: 51%
Węglowodany w suchej masie: 8,5%

Premium4Animals, Dr Berg Felikatessen, karma dr berg, karma mokra dla kota, karma mokra dr berg, karma dr berg opinie, karma dla kota dr berg recenzja, kot testuje, test karmy dla kota
Tak wygląda lekko rozdrobniona karma w misce

Mamy 75% składników mięsnych, przewagę mięsa mięśniowego. Wszystkie źródła pochodzenia mięsa zostały ładnie rozpisane. To się chwali.

Oleju rzepakowego nie mamy wiele, a to dobrze dla mięsożercy.

Jeśli chodzi o skład surowcowy, to już właściwie wszystko :)

W składzie analitycznym podano ilość wapnia i fosforu. Ich stosunek do siebie jest bardzo dobry, bo wynosi 1,1:1.

Trochę gorzej prezentuje się procent węglowodanów w suchej masie, bo mamy tu 8,5% - to sporo, jak na karmę mokrą. Nie przekracza jednak 10% i jestem w stanie lekko przymknąć oko.

Mamy witaminy D, E, B, jest też biotyna mająca wpływ na chociażby zdrowie skóry zwierzęcia. 
Są minerały, a na końcu mamy podaną ilość bardzo ważnego aminokwasu, którego nie może zabraknąć – 1500mg tauryny. To jak najbardziej odpowiednia ilość, ponieważ za optymalną w dobrych karmach uznaje się właśnie od 1500mg wzwyż. Super!

Jeśli chodzi o wnętrze puszki, na wierzchu znajduje się naturalna galareta, a konsystencja przypomina mielonkę, soczystą i niezbyt zbitą (łatwo jest ją rozdrobnić, jest dość rzadka).

Dr Berg Felikatessen to karma wysokiej jakości, o dobrym, przemyślanym składzie. Widać, że brano tu pod uwagę kocie potrzeby żywieniowe – jest mięso mięśniowe, nie ma produktów ubocznych, uważano na stosunek wapnia do fosforu, pamiętano o witaminach, jak również o odpowiedniej ilości tauryny, która ma ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie kociego organizmu.

Skład jest bardzo przejrzysty i naturalny – producent nigdzie niczego nie ukrył drobnym druczkiem.
Karma ma ładny zapach, nie odurza nim (jak to bywa w przypadku słabych karm ze sztucznymi aromatami). Jej konsystencja też mi się podoba, bo jest miękka i soczysta (szczególnie ta z łososiem).

Jeśli o mnie chodzi, jestem na tak! :)

Fryzi do karmy przekonywać nie musiałam – na obydwa smaki rzucała się, aż jej się uszka trzęsły. Jadła z autentycznym apetytem, nie wybrzydzała, a po wyczyszczeniu miseczki do dna, oblizywała się z zadowoleniem.

Myślę, że Fryzia jest jeszcze bardziej na tak i chyba będę musiała zakupić więcej puszek ;).

Premium4Animals, Dr Berg Felikatessen, karma dr berg, karma mokra dla kota, karma mokra dr berg, karma dr berg opinie, karma dla kota dr berg recenzja, kot testuje, test karmy dla kota

Brak komentarzy:

Każdy komentarz motywuje mnie do dalszego pisania, dziękuję ♥

Obsługiwane przez usługę Blogger.